Piękni i martwi oraz Życie na wieczność

21 lutego

Cześć wszystkim!
Dziś chciałabym podzielić się z Wami recenzją ostatnio przeczytanych książek. Byłam zachwycona po przeczytaniu obydwu i może, opowiadając o nich , zachęcę was do sięgnięcia po nie.


Piękni i martwi
Yvonne Woon


Samotna i załamana szesnastoletnia dziewczyna musi wybierać pomiędzy duszą swoją a duszą ukochanego...

Szesnastoletnia Renée po tragicznej śmierci rodziców zostaje wysłana do tajemniczej Akademii Gottfrieda. Tam wśród zagadkowych uczniów spotyka Dantego i od pierwszego spojrzenia wie, że są sobie przeznaczeni. Myśli tylko o nim – co dzień piękniejszym, doskonalszym… i coraz bardziej niepokojącym. Czy jego sekret ma coś wspólnego z tym, co dzieje się w Akademii Gottfrieda? Dlaczego znikają uczniowie? Co ukrywa dyrektorka? I dlaczego Dante tak bardzo boi się miłości?

W dniu, w którym Renée pozna tajemnicę ukochanego, odkryje, że może stracić dla niego nie tylko serce, ale i duszę…


Życie na wieczność
 Yvonne Woon

Niesamowita urzekająca opowieść o miłości dwojga nastolatków z jedną duszą – poznanych w powieści Piękni i martwi
Szesnastoletnia Renée Winters straciła rodziców, odnalazła dziadka, zaczęła naukę w tajemniczej szkole, dowiedziała się o istnieniu nieumarłych i zakochała się w jednym nich.
Przez te miesiące bardzo się zmieniła. W lustrze widzi wciąż swoją piękna, lecz starszą, smutniejszą twarz. Tylko ona wie, że umarła i powróciła do życia dzięki pocałunkowi Dantego.
Lecz rozłąka z ukochanym jest nie do zniesienia. Jakby z każdym dniem bez niego traciła część swojej – ich wspólnej – duszy. A teraz jeszcze te dziwne sny i niesamowite wizje, jakby echa zapomnianej przeszłości…
Nagle Renée dowiaduje się o bractwie Dziewięciu Sióstr, które jak mówi legenda, odkryło, jak przechytrzyć śmierć. Poznało sekret strzeżony przez stulecia. Czy nieśmiertelność jest możliwa? A jeśli tak, czy byłaby szansą dla miłości Renée i Dantego, zanim śmierć rozdzieli ich na wieczność? 


Recenzja
Moim zdaniem obydwie książki są fantastyczne.Jest to opowieść o miłości, która bardzo mnie urzekła. Czytałam ją z zapartym tchem do późnego wieczora, chcąc dowiedzieć się co będzie w następnym rozdziale. Autorka bardzo mądrze napisała obydwa tomy. Udało jej się zaciekawić czytelnika. 
Był momenty, w których płakałam, a nawet i się bałam. W fabule zawarto nieumarłych, którzy nadawali tej historii tajemniczości i straszyli trochę czytelników, moim zdaniem. Jednak opowieść autorce jak najbardziej się udała. Czekam teraz no kolejną część, Love Reborn, która została już wydana i mam nadzieję, że jak najszybciej wpadnie w moje ręce.
 Zaciekawiły kogoś książki? 
Co o nich sądzicie?

You Might Also Like

6 komentarze

 1. Nie czytałam, ale wydają się być ciekawe :3

  http://sapphireblog1.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak Ty na to znajdujesz czas :o hahaha
  chyba coś przeczytam! <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawie sie zapowiada, nusze przeczytac! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Obie mnie zaciekawiły, muszę przeczytać koniecznie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. chyba skuszę się na którąś z tych książek. super recenzja. \
  pozdrawiam
  daryyl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. koniecznie przeczytam życie na wieczność :)_
  paperlifex33.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...