Film

26 marca

Hejka kochani!
Co u was słychać? Jak minął dzisiejszy dzień? :) U mnie okej, ostatnio w szkole mamy trochę luzu, nie ma sprawdzianów każdego dnia, jest super ! Pogoda za to jest okropna, mam nadzieję, że niedługo się ociepli. Nie lubię zimna :/
We wtorek byłam na filmie " Kamienie na szaniec". Kilka miesięcy wcześniej czytałam książkę i cieszę się, że powstała do niego nowa wersja filmu, ponieważ  stara jest słabo nagrana. Pani organizowała na niego wyjazd i postanowiłam, że pojadę, chodź słyszałam o nim wiele negatywnych komentarzy.O czym opowiada?"Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo". Oto dewiza, jaką w życiu kieruje się trzech młodych przyjaciół: Alek, Zośka i Rudy. Harcerze, maturzyści warszawskiego liceum snujący ambitne plany na przyszłość przerwane przez wrzesień 1939 roku. Wkraczają w dorosłość w niezwykle dramatycznych czasach, które stawiają ich przed wyborem – przetrwać za wszelką cenę czy przyłączyć się do walczących o wolną Ojczyznę, ryzykując wszystko. Chłopcy, wychowani w patriotycznych domach, kształtowani przez harcerskie ideały, postanawiają walczyć. Stają się żołnierzami i choć codziennie ocierają się o śmierć, potrafią żyć pełnią życia. Walczą ofiarnie i z honorem. Odchodzą "jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec", zostawiając po sobie wielką lekcję przyjaźni, honoru i miłości do Ojczyzny.

 "A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei. Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec."

Moim zdaniem film został na prawdę świetnie opracowany. Co prawda różni się bardzo od książki, ale mimo to jest ciekawy. Według mnie, w niektórych momentach był za bardzo brutalny, ponieważ nie lubię patrzeć jak ktoś kogoś katuje. Były także momenty, przy których pewnie nie jedna osoba uroniła łzę(tak też się do tych osób zaliczam). Nie mogę się zgodzić ze zdaniem niektórych krytyków, bo film na prawdę mi się podobał ;) 

Kto był na filmie? Jak go oceniacie? :)
Miłego wieczoru!

 Co myślicie o tag- 20 przypadkowych pytań? Jeśli  macie jakieś pytanie to piszcie na asku. Na końcu      pytania : /TAG      ASKZapraszam do komentowania i obserwowania, odwdzięczę się :)

You Might Also Like

10 komentarze

 1. śliczny blog! <3
  mam nadzieję, że do mnie wpadniesz :)
  jeśli zaobserwujesz odwdzięczę się
  http://flemour.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Też byłam na tym filmie i stwierdzam, że to nie na moje nerwy.. Nie które sceny są zbyt drastyczne dla mnie. Ale ogólnie film mi się bardzo podobał :)
  marysia-zawlocka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. wiele słyszałam o tym filmie ale nie oglądałam
  zapraszam do mnie

  blondiebrownieblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę wybrać sie na ten film :)

  Obserwuje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ciekawy post, chciałabym przeczytać książkę i chyba tak zrobię :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ooo miałam iść na to do kina ale plany się zmieniły... Obejrzę na zalukaj za jakiś czas, haha
  Obserwuję i jeśli Ci się spodoba liczę na to samo :*
  cukiereek33.blogspot.com ♥

  OdpowiedzUsuń
 7. Zaloz kanal yt

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja wybieram się na ten film jutro ;)

  http://closertotheedgeblog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

LIKE US ON FACEBOOK

Subscribe