Bądź sobą

21 września

Hej hej!
Cóż, nie było mnie 3 tygodnie i strasznie żałuje, że nie było żadnego postu.Pierwszy tydzień zleciał bardzo szybko i drugi też. Nie trzeba było długo czekać, aż zostaliśmy zawaleni nauką, ale tak bywa! Przecież to rok szkolny! Przepraszam za moją nieobecność :)

Osoby, które właśnie czytają ten post pewnie są w podobnym wieku do mojego, w czasie dorastania,dojrzewania. W tym czasie, my jako młodzi ludzie dopiero kształtujemy swój charakter, swoje poglądy, postawy. Mamy swoje wartości w głowie, którymi się kierujemy. Może, gdybyśmy nie prowadzili bliskich relacji z ludźmi, podtrzymanie naszego zdania było by łatwiejsze. Od zawsze dużą rolę w naszym życiu pełnią rówieśnicy, którzy często narzucają nam swoje poglądy. Jesteśmy w takim, a nie innym wieku i potrzebujemy akceptacji od innych. Mając inne zdanie możemy spotkać się z odrzuceniem, dlatego też odrzucamy swoje poglądy.


Oczywiście nie mówię tu o wszystkich, bo trafiają się ludzie którzy na prawdę nie ukrywają swojego odmiennego zdania i brną do przodu.
Ostatnio jednak wiele zachowań robi się "modnych". Widząc, że wiele osób nosi kolorowe, długie skarpetki w paski, to też takie zakładamy. To nic, że wyglądamy w nich naprawdę śmiesznie i nie są w naszym stylu,ale ważne że wyglądamy jak inni. Taki sarkazm! Ale nie tylko to. Jedna osoba ma przedziałek na środku, następnego dnia, pół szkoły. Ktoś pali, my robimy to samo, myśląc, że jest to dla nas dobre.Ćwiczymy, bo inni ćwiczą, nie można przecież być gorszym prawda? :)

I zawsze pamiętaj, że jesteś kimś wyjątkowym. Jedyne co musisz zrobić to pozwolić innym zobaczyć,że taki jesteś.Ale to nie o to chodzi w naszym życiu! Przecież nie wiemy, dokąd zmierzają inni ludzie. Nie patrzmy na innych. Kierujmy się tym, co uważamy MY za właściwe w naszym życiu. W każdym z nas jest coś wyjątkowego i prędzej czy później ktoś z ludzi, którzy przechodzą obok nas, to zauważy. Nie warto  udawać kogoś, kim nie jesteśmy. Już lepiej mieć jednego prawdziwego przyjaciela, który akceptuje każde nasze zdanie, niż dziesięciu, którzy chcą usłyszeć to co oni myślą. I nie bójmy się mówić "nie", bo czasem dzięki temu możemy podjąć wiele właściwych decyzji.

Urodziłeś się oryginałem. 
Nie umieraj jako kopia.


sweter- no name
spódniczka- allegro

A wy jakie macie o tym zdanie?


You Might Also Like

10 komentarze

 1. Bardzo podoba mi się stwierdzenie ,,urodziłeś się orginałem, nie umieraj jako kopia" :)
  Super post! http://nowa-rybka-w-miescie.blogspot.co.uk

  OdpowiedzUsuń
 2. Mądre przesłanie. :)

  http://feel-that-moments.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz rację najważniejsze żeby umieć być asertywnym i być sobą.

  http://milionioliwka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne zdjęcia super wpis
  ! Zapraszam: http://blogmanekineko.blogspot.com/ Jeśli mój blog Ci się spodoba zaobserwuj go, a z pewnością zrobię to samo

  _manekineko_
  blogmanekineko.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. ładny masz uśmiech!

  fashionable-sophie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgadzam się!
  Obserwuję i liczę na uczciwy rewanż :)
  paulan01.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. To szczera prawda, choć czasem niektórzy nie mają swojego JA i szukają kogoś na kim mogą się wzorować.

  http://roksana-and-nicola.blogspot.com <--- NOWY POST!
  Obserwacja za obserwację? Daj znać u mnie!

  OdpowiedzUsuń
 8. masz calkowitą racje :)

  obserwacja za obserwacje?
  http://lenettete.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetnie opisane.
  Ładne zdjęcia
  Obserwuję i liczę na rewanżyk :)

  paatryszja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Prosze, wejdziesz w ten link i klikniesz w link pod którymś zdjęciem? Obojętnie pod którym. To dla Ciebie tylko kilka sekund a dla mnie znaczy to bardzo wiele.
  http://emiuula.blogspot.com/2014/10/wyjasnienie-oferta-shienside.html

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...